Kaip COVID-19 pandemija keičia biurų ir viešųjų erdvių gyvenimą?

Naujasis koronavirusas keičia nekilnojamojo turto rinką ir verčia pergalvoti biuro bei viešųjų erdvių dizaino konceptus. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos, kitų tarptautinių organizacijų paskelbtos saugaus darbo rekomendacijos, kaip: reguliarus patalpų vėdinimas, dažnai liečiamų paviršių valymas ar saugaus atstumo tarp darbuotojų ir klientų užtikrinimas, baldų gamintojus, interjero dizainerius bei architektus įpareigoja ieškoti naujų darbo principų ir erdvių išplanavimo sprendimų.

Įpratę dirbti arti kolegų ar dalintis ta pačia darbo vieta, nuo šiol turėsime vadovautis rekomendacijomis ir atskirti darbo stalus pertvaromis bei padidinti tarp jų atstumą. Susitikimų bei uždaruose darbo kambariuose vienu metu dirbs mažiau asmenų. Pastaruoju metu daugeliui dirbus nuotoliniu būdu, šis darbo metodas gali išlikti ilgesniam laikotarpiui. Net ir grįžus po karantino į biurus, darbuotojų navigacija juose, tikėtina, pasikeis: bus peržiūrimos kavos ir pietų pertraukos, judėjimo kryptys patalpose bei darbo vietų išplanavimas. Tai turėtų paskatinti sukurti daugiau atviros erdvės.

Prieš koronavirusą populiariomis tapusios bendradarbystės erdvės šiandien susiduria su papildomais iššūkiais. Didele darbuotojų kaita bei keičiamų darbo vietų principu veikusios organizacijos yra priverstos pergalvoti veiklos konceptą ir įrengti papildomus, saugumo rekomendacijas atitinkančius, sprendinius.

„Narbutas Lietuva“ susisiekė su atstovaujamais partneriais ir pasidomėjo, kaip baldų gamintojai prisitaiko prie šių dienų sąlygų ir kokius sprendimus darbo vietų įrengime gali pasiūlyti jau dabar arba artimiausiu metu.